مقالات عمومی

اقتصاد خالق: مخاطب، جامعه و تجارت

اقتصاد خالق

«چیزی که دوست داری، و پول به دنبالش خواهد آمد» فقط یک ضرب المثل جذاب نیست – این وعده اصلی اقتصاد سازنده است.

اما خودتان را مسخره نکنید: در حالی که عشق و پول کلمات جذابی هستند، “دنبال کردن” کلید اصلی است. بارها و بارها به مردم دلایل ارزشمندی بدهید تا شما را بشناسند، دوست داشته باشند و به شما اعتماد کنند، و شما پایه مشتری ایده آلی را پرورش خواهید داد.

سپس، با دادن آنچه به مردم می خواهند، درآمد کسب کنید. از توصیه‌های معتبر گرفته تا دوره‌های آنلاین، جوامع مجازی و سایر محصولات دیجیتالی که مشکلات و چالش‌های آن‌ها را حل می‌کنند، شما در تجارت هستید.

حالا نحوه اداره آن کسب و کار به شما بستگی دارد. اگر از برایان کلارک، بنیانگذار Copyblogger پیروی کنید، می‌دانید که ایجاد و حفظ ارتباط مستقیم با مخاطبان خود بهترین راه است.

بنابراین، در حالی که ابزارهای بازاریابی آنلاین شخص ثالث، از جمله پلتفرم‌های انتشار و رسانه‌های اجتماعی، می‌توانند مفید باشند، آنها فقط وسیله‌ای برای رسیدن به هدف هستند.

هدف ایجاد یک شرکت شخصی پایدار با استفاده از رسانه‌هایی است که در اختیار شماست که بر اساس ذهنیت مخاطب اول رشد می‌کند.

با این اوصاف، دانستن اینکه چگونه اقتصاد سازندگان 104 (+) میلیارد دلار تاثیر می‌گذارد، مفید است. بنابراین، در این مقاله، ما در مورد پیچ ​​و مهره‌های اقتصاد تأثیرگذار و بازار سازندگان با مروری بر بازیکنان، پلتفرم‌ها و احتمالات بحث خواهیم کرد.

شیرجه بزنیم

اقتصاد خالق چیست؟

به عبارت ساده، اقتصاد خالق از افرادی تشکیل شده است که مخاطبان را برای ایجاد یک کسب و کار جذب می کنند. به لطف ظهور رسانه ها و ابزارهای دیجیتال، مانند کوین های سازنده، راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد.

جذب مخاطب :

ایجاد جامعه ای از افراد همفکر با به اشتراک گذاری اطلاعات بسیار مرتبط، مسیر اصلی کارآفرین محتوا است.

آنچه در طلوع انقلاب وبلاگ نویسی وب 2.0 در اواسط دهه 2000 کار می کرد تا به امروز ادامه دارد: وقتی محتوای رایگان و ارزشمندی را در مورد موضوعی ارائه می کنید که در آن تخصص و اختیار دارید و آن را آزادانه به اشتراک می گذارید تا دیگران را توانمند کنید، جذب مخاطب درگیر

با گذشت زمان، از طریق محتوای وابستگی، آن مخاطب نه تنها از طرفداران، بلکه مشتریانی که پول پرداخت می‌کنند، به انجمن اصلی شما تبدیل خواهند شد.

با این حال، یک هشدار وجود دارد: شما می خواهید مطمئن باشید که مردم می توانند محتوای فوق العاده شما را در دهه اول پیدا کنند. بنابراین، علاوه بر اطمینان از اینکه بهترین شیوه‌های سئو را دنبال می‌کنید (که معمولاً یک استراتژی طولانی است)، همچنین می‌خواهید محتوای خود را در موتورهای جستجو و پلت‌فرم‌های اجتماعی به صورت ارگانیک و از طریق تبلیغات و تبلیغات پولی تبلیغ کنید.

همچنین، ایجاد روابط با ناشران در جایگاه خود از طریق پست مهمان و در غیر این صورت کمک به آنها در ایجاد مخاطبین خود منطقی است (که می توانید آنها را “قرض بگیرید”).

در حال حاضر، در حالی که ایجاد کار جدید و منحصر به فرد (مثلاً مقالات، کتاب های الکترونیکی، موسیقی، هنر و غیره) یکی از راه های ارائه ارزش به مخاطبان است، انتخاب دستی محتوایی که آنها را مورد علاقه و درگیر کردن قرار دهد می تواند به همان اندازه موثر باشد. و همچنین یک راه عالی برای ایجاد درآمد مکرر در طول زمان است.

نمونه‌هایی از خبرنامه‌های مدیریت محور و کسب‌وکارهای دیجیتال عبارتند از NextDraft (برای علاقه‌مندان به اخبار)، The Skimm (تکه‌های خبری روزانه که برای زنان جوان و شهری به بازار عرضه می‌شود)، The Hustle («اخبار جسورانه کسب‌وکار و فناوری») و Further («به بهترین شکل زندگی کنید». زندگی در میانسالی”).

چه محتوایی ایجاد کنید یا مدیریت کنید، جذب مخاطب نتیجه تلاش متفکرانه، کار باکیفیت، نگرانی واقعی برای دیگران، تمایل شدید به خدمات رسانی و G.A.S فراوان است.

اقتصاد خالق جامعه و تجارت

اقتصاد خالق جامعه و تجارت

کسب درآمد از مخاطب:

جام مقدس برای کارآفرینان محتوا کسب درآمد از مخاطب است. در واقع، به همین دلیل است که ما در مورد اقتصاد خالق صحبت می کنیم – فرصت های مالی برای ایده های کسب و کار آنلاین فراوان است.

کسب درآمد از مخاطب پس از ایجاد رابطه با فالوورهای خود و ارائه ارزش کافی به آنها که بخواهند از شما بخرند و/یا از تلاش های خلاقانه شما حمایت کنند، اتفاق می افتد.

نمونه‌هایی از روش‌هایی که می‌توانید از مخاطبان خود کسب درآمد کنید عبارتند از:

ایجاد و فروش محصولات فیزیکی یا دیجیتالی
تولید یک خدمت
ارائه عضویت یا اشتراک (به عنوان مثال، Copyblogger Academy)
اجرای تبلیغات بومی در سایت یا خبرنامه شما
تبدیل شدن به یک وابسته
میزبانی رویدادها (IRL یا مجازی)
قرار دادن محتوای ممتاز در پشت دیوار پرداخت
ارائه خدمات مشاوره و/یا سخنرانی
به مخاطبان خود راه هایی برای انعام یا کمک مالی بدهید
برجسته ترین سازندگان رسانه تمایل دارند از چندین استراتژی کسب درآمد به طور همزمان استفاده کنند. اما حتی یک اجرای موفق می تواند به اندازه کافی نتیجه دهد که خالق بودن را به شغل روزانه خود تبدیل کند.

پلتفرم های عمودی:

وقتی صحبت از اقتصاد خالق به میان می‌آید، ثروت‌هایی در جایگاه‌ها وجود دارد. پس جای تعجب نیست که تعداد زیادی پلتفرم برای کمک به کلاس سازندگان در ایجاد محتوا، پرورش جامعه و کسب درآمد نقدی از مخاطبان خود ایجاد شده است.

(یادداشت جانبی: عبارت «[کاری که انجام می‌دهید] هرگز آسان‌تر نبوده است» به لطف گسترش پلتفرم‌ها، بیش از حد استفاده‌شده‌ترین عبارت آنلاین است. این راه‌حل‌های مبتنی بر دره سیلیکون نه تنها می‌توانند به نوشتن کمک کنند، بلکه چیزی را که آنها انجام می‌دهند. آسان کردن برای آنها این است که جیب خود را با درآمد حاصل از کار سخت شما ببندند. این یک یادآوری دوستانه است که پلتفرم ها بیشتر از آنچه شما به آنها نیاز دارید به شما نیاز دارند.

مدیریت جامعه(Community management):

هنگامی که آن را ساختید و مردم آمدند، چگونه می‌توانید آنها را برای خرید بیشتر برگردانید؟ یک جامعه پر جنب و جوش ایجاد کنید و یکی از موفق‌ترین و پایدارترین مدل‌های کسب‌وکار را در بازار خواهید داشت.

این بدان معناست که نمایش رسانه‌های اجتماعی خود را به رسانه‌هایی که مالک آن هستید منتقل کنید.

بنابراین، در حالی که شروع کار در پلتفرم‌های اجتماعی‌محور مانند اینستاگرام، تیک تاک، توییتر، فیس‌بوک یا پینترست خوب است، سازندگان رسانه هوشمند از استراتژی‌های بازاریابی محتوا برای هدایت ترافیک به پلتفرم‌های خود استفاده می‌کنند.

همانند پلتفرم‌های عمودی، راه‌حل‌های دیجیتال فراوانی برای کمک به سازندگان برای ایجاد، رشد و کسب درآمد از جوامع خود وجود دارد، از جمله Circle و Discord (نه فقط برای گیمرها!)، در میان سایرین.

ابزارهای سازنده:

همانطور که ممکن است تصور کنید، ایجاد یک کسب و کار دیجیتالی پایدار فراتر از تولید محتوا و انتشار آنلاین آن است.

همه نوع شرکت کننده در اقتصاد سازندگان وجود دارند که برای کمک به کلاس سازنده در مسیر موفقیتشان حضور دارند، از جمله:

ابزارهای تجاری و تجارت الکترونیک مانند 99designs، Big Cartel و Shopify
ابزارهای بازاریابی و مدیریت، مانند ConvertKit، Memberful و Clout Jam
ابزارهای حمایت و انعام، مانند Patreon، Buy Me a Coffee، و Ko-fi
ابزارهای پردازش مالی، از جمله Stripe و Plaid
ابزارهای مالی/کریپتو سفارشی، مانند Karat و Rally.io (ICYMI، اینجا بیشتر در مورد کسب و کار های دیجیتالی است .

روندهای اقتصاد خالق:

همانطور که بحث کردیم، اقتصاد سازندگان از شخصیت‌هایی می‌آید که مخاطبان را جذب و ایجاد می‌کنند. این امر به روندی دامن می زند که سازندگان خواهان مالکیت بیشتر بر جوامع خود و در نهایت درآمدشان هستند.

بنابراین، برای مثال، اینفلوئنسرهای بیشتر و بیشتر در حال ایجاد اکوسیستم های خود با وب سایت ها، برنامه ها و حتی ارزهای شخصی هستند. به عبارت دیگر، سازندگان موفق فقط محتوا تولید نمی کنند – آنها بنیانگذاران برند شخصی خود هستند.

این موضوع به این مفهوم مربوط می شود که سازندگان فقط مردم نیستند. آنها کسب و کارهای کوچک کامل هستند. به گفته شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر SignalFire، 50 میلیون نفر خود را بخشی از بازار سازندگان می دانند. این امر آن را به یکی از بخش های اقتصادی با سریع ترین رشد در سراسر جهان تبدیل می کند.

اکنون ما یک موضوع فراگیر را می بینیم که قدرت رو به رشد سازنده در چشم انداز رسانه ای جهان است. به هر حال، یک سوم از بچه های زیر 12 سال گزارش می دهند که می خواهند یوتیوبر یا وبلاگ نویس باشند.

به لطف ابزارهای دیجیتال، عمل ایجاد ارتباطات شخصی با افراد اکنون مقیاس پذیر است و این نهاد رسانه ای بی نام و چهره را به طور فزاینده ای به گذشته تبدیل می کند.

اقتصاد خالق چقدر بزرگ است؟

اقتصاد سازنده بسیار گسترده است و پیامدهای آن بسیار فراتر از اندازه 104 میلیارد دلاری آن است. طبق گزارش اخیر اینفلوئنسر مارکتینگ هاب، مسیر رشد اقتصاد خالق مشابه اقتصاد گیگ (بیشتر در Upwork و Fiverr) است که به معنای ارزش گذاری آتی در تریلیون ها دلار است.

این خبر خوبی برای همه افراد در این فضا است – نه فقط تأثیرگذاران نام تجاری.

بزرگترین شرکت ها و سرمایه گذاران اقتصاد خلاق:

بزرگ‌ترین شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران اقتصاد خالق، اگرچه اقتصاد خالق در چند دهه گذشته وجود داشته است – از زمان ظهور وب 2.0 و ظهور محتوای تولید شده توسط کاربر و رسانه‌های اجتماعی – تأثیر اقتصادی آن تنها در چند دهه اخیر آشکار شده است. سال ها.

بر اساس گزارش CBInsights، تنها در سال 2021، بودجه 1.3 میلیارد دلاری برای استارت‌آپ‌های اقتصاد خلاق به ثبت رسیده است. برخی از برجسته ترین بازیکنان، طبق Vogue Business، عبارتند از:

شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر مانند Next 10 Ventures، Atelier Ventures، Reimagine Ventures و Night Ventures
وجوه با پشتوانه سازندگان (یعنی Juice Funds، توسط Mr. Beast YouTube که تأمین مالی مبتنی بر سهام را برای سازندگان YouTuber فراهم می کند)
شرکت هایی که به سازندگان در تولید محتوا کمک می کنند (به عنوان مثال، Kapwing)
و بیایید پلتفرم‌های اجتماعی برتر را فراموش نکنیم، که بسیاری از آن‌ها سرمایه‌های بزرگی برای ایجادکننده ایجاد کرده‌اند و سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی در ابزارهای سازنده برای کسب درآمد و ویژگی‌های قابل خرید انجام داده‌اند. در اینجا یک مرور کلی وجود دارد:

صندوق سازنده TikTok: تنها در ایالات متحده سالانه بیش از 1 میلیارد دلار رشد می کند
“صندوق کوتاه” YouTube: برنامه هایی برای توزیع 100 میلیون دلار تا سال 2022
Snapchat’s Spotlight: روزانه تا 1 میلیون دلار در اختیار سازندگان قرار می دهد
فیس بوک (و نام تجاری پیشرو آن، اینستاگرام): متعهد شد 1 میلیارد دلار در سازندگان سرمایه گذاری کند، از جمله «برنامه های جایزه» و سرمایه اولیه برای محتوا.
صندوق سازنده Pinterest: یک صندوق مبتنی بر برنامه با حدود 500 هزار دلار در دسترس است
این فقط برای شروع است: ممکن است خوانده باشید که چگونه Substack به افرادی با طرفداران زیادی پول می پردازد تا از پلتفرم خود استفاده کنند یا چگونه OnlyFans برای نوازندگان بودجه راه اندازی کرد. (نه، این یک تعبیر نیست – OnlyFans واقعاً از سازندگان دارای رتبه G/PG نیز در کسب درآمد از طریق تعامل با طرفداران حمایت می‌کند.) نکته اینجاست که تجارت بزرگ به جایی می‌رود که پول در آن قرار دارد … و به وضوح در اقتصاد سازندگان است.

طبقه متوسط ​​خالق:

این احتمالاً شبیه یک کنسرت جانبی جامد به نظر می رسد، و برای اکثر آنها اینطور است. طبق گفته SignalFire، بیشتر تولیدکنندگان محتوا (حدود 47 از 50 میلیون سازنده) آماتورهایی هستند که به صورت پاره وقت از تولید محتوا کسب درآمد می کنند.

در نهایت اگر بخشی از طبقه متوسط ​​سازندگان هستید، برای زنده ماندن به بیش از یک جریان درآمد نیاز دارید. از این گذشته، مردم مستقیماً به سراغ شما نمی‌آیند تا زمانی که دنبال‌کنندگان قابل‌توجهی ایجاد نکنید – از وسط ظاهر می‌شوند تا (حدس‌تان زدید) یک تأثیرگذار تمام عیار و تولیدکننده محتوای تمام وقت شوید.

آینده اقتصاد خالق:

مردم مشتاقانه‌تر با زندگی دیجیتال سازگار شده‌اند، که به نوبه‌ی خود به تولیدکنندگان محتوا و جوامعی که در خدمت آنها هستند  لذت می‌برند.

به همین دلیل است که ما شاهد افزایش فرصت‌ها هستیم که با گذشت زمان افزایش می‌یابد، از جمله:

گزینه های بیشتر برای تنوع بخشیدن به جریان های درآمد
افزایش کانال برای ارتباط سازندگان و طرفداران
حمایت مستقیم بیشتر از سوی مخاطبان
یک رابطه همزیستی بیشتر بین سازندگان و مخاطبانشان – بدون واسطه
وب 3.0 همه اینها را ممکن می کند – و اینجاست که همه چیز واقعاً جالب می شود. دنیای دیجیتال غیرمتمرکز جایی است که قدرت به خالق و جوامع آنها منتقل می شود.

به زودی، شاهد یک اقتصاد خالق خواهیم بود که یک لکه بزرگ نیست، بلکه مجموعه‌ای از اقتصادهای خرد است که توسط ارزهای رمزنگاری شده تغذیه می‌شوند که در آن همه شرکت‌کنندگان (سازندگان، اعضای مخاطب) مالکیت خود را به دست می‌آورند و حفظ می‌کنند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *