دسته‌بندی نشده

دستگاه اوزون تراپی

دستگاه اوزون تراپی
دستگاه ازون تراپی

دستگاه اوزون تراپی

اوزون از دهه 1800به عنوان یک عمل ضد میکروبی قوی شناخته شده شواهد اوزون را به عنوان یک زخم بالینی پیشرفته با پیشرفت قابل توجه در نتایج بهبودی پشتیبانی میکند مکانیسم پیشنهادی بهبود درمانی توانایی معتبرترین مرکز خرید دستگاه اوزون تراپی در ایجاد استرس اکسیداتیو خفیف وعمل به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی ست اوزون با اکسیداسیون لیپوپروتئینها DNA وفسفو لیپیدهای عوامل بیماری زاباعث آسیب برگشت ناپذیر به ویروس و دیواره سلولهای باکتریابی میشود.
دستگاه اوزون تراپی
اوزون تراپی میتواند رشد عفونت را کاهش داده وتخریب کند.در نهایت مرحله تکثیر عفونت را مهار کندوروند درمانی را اغاز کند.
مکانیسم اثر ازن تراپی
اوزون یک ملکول با رادیکال آزادست O3 در حین ورود به بافت تجزیه میشود. وبه اکسیژن O2ویک اکسیژن Oمیشود.
تبدیل میشود O2که در خون وبافت وظیفه اکسیژن رسانی را بر عهده دارد.اکسیژن تک با هموگلوبین وآهنهای خون ترکیب سلولی و در نهایت ترمیم سریعتر زخم میشود.
گاز ازون خاصیت آنتی باکتریال(میکروب کشی(Bacterio cidal)دارد که معمولا به صورت مستقیم گاز یا روغن ویا آب مقطر اوزون ه  روی زخم یا عفونتهای دیگر استفاده میشود.
روشهای تجربی زخم با اوزون
1)تجربه نشان داده دوبار تقطیر شده ، اثر اوزون را چند برابر وجذب آن را سریعتر میکند به این منظور اگر روی زخم دوبار تقطیر بریزیم و بعد عمل ازون تراپی را انجام دهیم بهتر ست.
2)تزریق  اوزون در بافتهای عفونی ویا استخوانهایی که عفونت دارن باعث احیای بافت میشود
3)کشیدن مقداری از قسمت تمیز بدن و ازونه کردن آن وسپس تزریق داخل زخم وسیع یا مزمن که ترمیم آن متوقف شده ست موثر هستش.
بظور کلی اوزون تراپی با اختلاف در رده اولدرمانهای موجود برای زخم میباشد وتاثیر آن خصوصا درزمینه از بین بردن عفونت و بوی بد ومتعفن زخمهای عفونی به وضوح مورد تاییدست.
دستگاه اوزون تراپی چیست ؟ 
ازن درمانی چیست؟
( ریسک ها و مزایا)
ازن درمانی (ozonetherapy) از ازن که گازی بی رنگ و متشکل از سه اتم اکسیژن  
برخی محققان بر این عقیده هستند که ازن دارای اثرات درمانی ست و این نوع درمانی برای بیش از ۱۵۰ سال عمر دارد که مورد بهره قرار می گیرد.لایه ای از ازن در استراتوسفر زمین وجود دارد. هدف اصلی آن محافظت از زمین در مقابل اشعه ماورای بنفش خورشید ی ست و بخش اعظم آن را جذب میکند.در پزشکی، از اوزون درمانی برای ضد عفونی کردن و درمان بیماریها به وسیله ضد عفونی کردن ناحیه حول آنها، بهبود دریافت اکسیژن توسط بدن و مصرف آن و برای فعالسازی سیستم ایمنی بدن استفاده میشود.استفاده از گاز برای مصارف درمانی، امری غیر عادی ست بنابراین تکنیک های مخصوصی به خدمت گرفته شده ست. همچنین ازن در صورت استنشاق می تواند سمی باشد.
آیا ازن تراپی (ازن درمانی) ایمن است؟
اثرات دستگاه اوزون تراپی در درمانی، پایدار و ایمن است. اگرچه، ازن به خود خود دارای اثرات خطرناک نیز میباشد.قرارگیری در معرض ازن منجر به افزایش چشمگیر ریسک مرگ بر اثر بیماری دستگاه تنفسی میشود و زمانی که در دود غلیظ به همراه نیتروژن دی اکسید وجود داشته باشد، اثراتی سمی بر روی ریه افراد به جا میگذارد.حتی مقدار اندکی از ازن می تواند باعث سوزش ریه و گلو، سرفه، کمبود نفس و آسیب به بافت ریه شود که آن را مستعد عفونت میکند.
مواردی وجود دارد که ازن درمانی، اثرات منفی از خود بروز داده که برخی از آنها شدید بوده ست. این اثرات جانبی گزارش شده به شرح زیر است:
1-کمبود نفس و سایر مشکلات تنفسی
2-غیرفعالسازی آنزیم
3-تورم عروق
4-گردش خون ضعیف
5-مشکلات قلبی
6-افزایش ریسک سکته
7-آسیب به پرده گوش در هنگام دمیدن از طریق گوش
8-پارگی روده به علت دمیدن مقعدی
9-آمبولی ریوی و مرگ در زمان تزریق وریدی
این اثرات منفی نادر هستند و تحت شرایط نرمال، ازن درمانی ایمن است.
اثرات جانبی و عوارض اوزون درمانی (اوزون تراپی)
اثرات جانبی ناشی از اوزون تراپی میتواند با توجه به نوع درمانی که فرد بیمار متحمل شده، تغییر کند.ازن تحت هیچ شرایطی نباید استنشاق شود. اگر ازن وارد دهان، بینی یا چشم شود، می تواند باعث سوزش و سرفه، حالت تهوع، استفراغ یا سردرد شود. اگر شدت قرارگیری در معرض ازن بیشتر شود منجر به مشکلات تنفسی میگردد.
اگرچه، طبق نظر مرکز پزشکی بیولوژیکی آمریکا، سایر روشهای درمانی نیز می توانند دارای عوارض جانبی باشند.
یکی از اثرات جانبی اصلی که افراد ممکن است با آن مواجه شوند، واکنش هرکس‌هایمر است. این واکنش می تواند.علائمی شبیه آنفولانزا در فرد ایجاد کند و به طور کوتاه مدت، شرایط وی را بدتر نماید.
اگر اوزون درمانی از طریق دمیدن مقعدی انجام شود، فرد ممکن است احساس ناراحتی، گرفتگی و نیاز به خارج کردن گاز داشته باشد. این اثرات جانبی، موقتی هستند.
اثرات جانبی اوزون تراپی چیست؟
اوزون تراپی ، استفاده از گاز اوزون قابل حل در آب برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها است. ازن از سه اتم اکسیژن تشکیل شده. و هم خانواده اکسیژن معمولی است.که دارای دو اتم اکسیژن می باشد. از ازن از سال ۱۸۰۰ به طور ایمن استفاده میشود. و به علت اینکه بسیاری از پزشکان پیشگام، امروزه از این روش در درمان بیماریهای سخت  در آمریکا در حال کسب محبوبیت است.
اوزون تراپی با افزایش مقدار اکسیژن در بدن، به کاهش لخته شدن خون، سم زدایی کبد.کاهش اسید اوریک در بدن، بهبود جریان خون و تامین اکسیژن، از بین بردن ویروس، باکتری و قارچ و بهبود فعالیت گلبولهای سفید کمک میکند.
در مصارف پزشکی، گاز تولیدشده از اکسیژن طبی با دوز دقیق استفاده میشود.و هرگز مورد استنشاق قرار نمیگیرد. در کلینیک درمانهای جایگزین ما، ازن تراپی یکی از ایمن ترین روش های موجود است و وجود اثرات جانبی، بسیار نادر میباشد.
سال ۱۹۸۰ مطالعه ای توسط انجمن پزشکی آلمان برای ازن تراپی انجام شد. که نتایج ۵۵۷۹۲۳۸ جلسه درمانی با حضور ۶۴۴ درمانگر و ۳۸۴۷۷۵ بیمار مورد بررسی قرار گرفت. از اینها فقط ۰٫۰۰۰۰۰۷% (۴۰ مورد) اثرات جانبی رویت شد. از نظر آماری ثابت شده که ازن یکی از ایمن ترین روش های درمانی موجود است.
 اثرات جانبی دستگاه ازن تراپی
موارد زیر شایع ترین اثرات جانبی اوزون تراپی است:
استنشاق تصادفی می تواند منجر به علائمی مانند سوزش چشم، سرفه، حالت تهوع یا استفراغ، یا سردرد ملایم در افراد بسیار حساس شود.استعمال مقعدی ازن در موارد بسیار نادر می تواند باعث ناراحتی سطحی، احساس خروج گاز، جوشیدن یا گرفتگی ملایم شود. تمام اینها موقتی، ملایم و زودگذر هستند.گاهی اوقات بیمار ممکن است دچار واکنش هرکس‌هایمر شود (علائم سم زدایی و معالجه) که در طول آن بیمار ممکن است به طور موقت علائمی شبیه آنفولانزا یا بدتر شدن داشته باشد؛ این مورد با ادامه درمان بهبود می یابد. این اثر جانبی ازن نیست بلکه فرایند طبیعی معالجه است که در سایر شرایط نیز دیده میشود.
اثرات جانبی مثبت ازن تراپی
برخی از اثرات جانبی مثبت که ممکن است رخ دهد.بهبودهای اولیه در وضعیت سلامت هستند اما بیماران ممکن است اثرات ثانویه را نیز تجربه کنند نظیر:
مو و ناخن بیشتر، قوی تر و سریع تر رشد می کنند
پوست روشن و درخشان می شود
افزایش انرژی بدن
سریع تر و راحت تر خوابیدن و داشتن خوابی با آرامش بیشتر
کاهش نیاز به خواب
تحقیقی جدید به طور منظم بر روی ازن درمانی و توسعه های نوین آن در پزشکی در حال انجام است. هرکسی که پرسشی در خصوص ازن تراپی و مناسب بودن آن برای خود دارد باید با پزشک خود مشورت نماید.
 ویا باشماره 09190517938.

لینک خرید دستگاه ازن تراپی 

 
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *