پزشکی

آیا هنر های رزمی برای سلامتی مفید است؟(پزشکی)

آیا هنر های رزمی برای سلامتی مفید است؟(پزشکی)

هنر های رزمی برای سلامتی :اگر به دنبال راهی برای تناسب اندام، کاهش استرس، بهبود تمرکز و کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها هستید، ممکن است بخواهید هنرهای رزمی را در نظر بگیرید.

غافلگیر شدن؟

بسیاری از ما هنگام انتخاب یک فعالیت تناسب اندام حتی به هنرهای رزمی فکر نمی کنیم – یا اگر به آن فکر می کنیم، اغلب این ایده را نادیده می گیریم و فکر می کنیم که “خیلی پیر شده ایم” یا “خیلی پیر شده ایم”. ضعیف، یا به نظر می رسد «خیلی پیچیده است».

با این حال، واقعیت این است که تقریباً هر کسی می‌تواند نوعی از هنرهای رزمی را انجام دهد، و مزایای سلامتی باعث می‌شود که ارزش ترک منطقه آسایش شما را داشته باشد. این یک راه موثر برای سوزاندن کالری، عضله سازی و کاهش وزن است. و باعث تعادل و رفاه روانی می شود. همچنین برخی داده ها وجود دارد که نشان می دهد ترکیب جسم و ذهن در هنرهای رزمی حتی ممکن است به افراد مبتلا به اختلال طیف اوتیسم کمک کند تا تعادل و ارتباطات خود را بهبود بخشند.

مدتی را با یک دوست خوبم و متخصص هنرهای رزمی درباره فواید هنرهای رزمی صحبت کردم.  در دنیای هنرهای رزمی، او به عنوان یک هنرمند بسیار ماهر و همه کاره شناخته می شود – با کمربندهای مشکی در هشت سبک مختلف. در اینجا برخی از افکار او در مورد تلاقی بین هنرهای رزمی و سلامتی وجود دارد.

هنر های رزمی برای سلامتی

پرسشو و پاسخ بین مایکل جی وایت و گزارشگر درباره ورزش های رزمی از نگاه او:

تمرین هنرهای رزمی دارای چنین طیف گسترده ای از مزایای سلامتی است. با توجه به تجربه شما، مهم ترین هدیه ای که هنرهای رزمی می تواند به ما بدهد، از نظر سلامتی چیست؟

فواید جسمی زیادی وجود دارد، اما به نظر من، این فواید روانی است که هنرهای رزمی را بسیار خاص می کند – به خصوص روشی که به شما یاد می دهد بر موانع غلبه کنید. وقتی هنرهای رزمی را تمرین می‌کنید، بیشتر از آنچه که زندگی به طور طبیعی به ذهنتان خطور می‌کند، با موانعی روبرو می‌شوید، بنابراین ذهن و اراده‌تان برای رویارویی ذهنی و فیزیکی با هر مانعی که زندگی به سمت شما می‌زند، مجهز می‌شود. نظم و انضباط، احترام به دیگران، فروتنی، راستگو بودن، سالم بودن – همه آنها بخشی از یک رزمی کار واقعی بودن هستند. برای من، یادگیری این ویژگی ها – و تمرین آنها در دوجو بارها و بارها – نه تنها زندگی من و دید من را بهبود بخشیده است، بلکه باعث شده است که برای خانواده و همه اطرافیانم فرد بهتری باشم.

انواع مختلفی از هنرهای رزمی وجود دارد – من فکر می کنم برخی افراد تحت تأثیر انتخاب ها قرار می گیرند. آیا می توانید برخی از اشکال اصلی و انواع خاصی از مزایایی که ارائه می دهند را تجزیه و تحلیل کنید؟

در حالی که همه هنرهای رزمی از طریق فعالیت بدنی شدید سلامت شما را بهبود می بخشد، برخی هستند که بیشتر بر روی عوامل داخلی تمرکز می کنند. هنرهای رزمی سنتی چین، مانند تا چی، بر تنفس عمیق و تعادل کلی ذهن، بدن و روح تمرکز دارد. اکثر سیستم های کونگ فو چینی این جنبه ها را به اشتراک می گذارند و از نظر قدرت مرکزی، انعطاف پذیری و مکانیک بدن زیبا می توانند با یوگا و باله مقایسه شوند. این اشکال از هنرهای رزمی را می توان تا آخر عمر با خیال راحت تمرین کرد.

اگر چیز دقیق‌تری می‌خواهید، ممکن است جیو جیتسو برزیلی را دوست داشته باشید که اخیراً از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است. جوی جیتسو در جنبه های استراتژیک و شطرنج مانند خود در به دام انداختن، دستگیر کردن و تسلیم کردن حریفان به تمرین کننده های مغزی علاقه دارد.

کاراته اوکیناوا و هنرهای رزمی ژاپنی و کره ای پایگاه سفت و سخت تری برای سیستم های خود دارند. محبوب ترین آنها گوجو، شوتوکان و تائه کوان دو هستند که بر تکنیک های ضربه زدن مخرب تاکید دارند. این هنرها و همچنین شاخه های بی شماری از این سبک های چشمگیر، از نظر کاهش استرس بی نظیر هستند. مشت زدن، لگد زدن، فریاد زدن (“Kiai!”) و مبارزه مانند یک نسخه کنترل شده از عصبانیت است که می توانید به طور مداوم از طریق آموزش آزاد کنید.

آیا هنر های رزمی برای سلامتی مفید است؟(پزشکی)

آیا هنر های رزمی برای سلامتی مفید است؟(پزشکی)

به نظر شما بزرگترین باورهای غلط در مورد هنرهای رزمی چیست؟

مردم به اشتباه هنرهای رزمی را با بی رحمی مرتبط می دانند. می‌دانم چرا – اگر خارج از دنیای واقعی هنرهای رزمی هستید، وقتی رسانه‌ها، و همچنین بسیاری از «مبارزان» که از تکنیک‌های هنرهای رزمی استفاده می‌کنند، بر وحشی‌گری به‌عنوان یک فضیلت تأکید می‌کنند، به راحتی می‌توان تصور اشتباهی را به دست آورد. با این حال، در واقعیت، ستون اصلی هنرهای رزمی، اصل فروتنی است. وقتی بزرگ شدم، معلمانم به خاطر توانایی‌های خدادادی‌ام در مبارزه فیزیکی مورد تحسین قرار گرفتند. در نهایت، متوجه شدم که سایر دانش‌آموزانی که باید سخت‌تر از من کار می‌کردند، در واقع همان کسانی بودند که باید مورد تحسین قرار می‌گرفتند – سخت کوشی و اراده آنها نظم و انضباط اصلی آنها را تقویت کرد و آنها را به آنچه واقعاً هنرهای رزمی است نزدیک‌تر کرد.

بیایید در مورد شروع با هنرهای رزمی صحبت کنیم. ما می دانیم که تای چی به سالمندان کمک می کند، بنابراین من فرض می کنم که تای چی، حداقل، می تواند در هر مرحله از زندگی شروع شود. اما در مورد سایر انواع هنرهای رزمی چه می شود – آیا مواردی وجود دارند که برای شروع دیرهنگام بهتر از سایرین هستند؟

دائماً از من می پرسند که آیا سنی وجود دارد که ممکن است برای شروع هنرهای رزمی خیلی دیر باشد. پاسخ می دهم: آیا سنی هست که نظم و انضباط یک دارایی نباشد؟ نظم و انضباط سنگ بنای موفقیت در زندگی است و مهم نیست در چه سنی هستید، می توانید در تفکر، سلامتی و دفاع از خود بهتر شوید. ترفند این است که وقت خود را صرف کنید و در هر شکلی که انتخاب می کنید بهترین تلاش خود را بکنید. برخی مانند تای چی هستند که هیچ جنبه نبردی ندارند، لازم نیست نگران آسیب های مربوط به مبارزه باشید – اما همچنین مهارت های مربوط به مبارزه را که در تمرین آن به دست آورده اید، به دست نمی آورید.

هنر های رزمی برای سلامتی

یک فرد تازه وارد به هنرهای رزمی باید در استودیو یا مربی به دنبال چه چیزی باشد؟

به نظر من، شما باید به دنبال یک مدرسه هنرهای رزمی باشید که با یک سازمان بزرگتر “والدین” ارتباط داشته باشد. در آب و هوای امروزی مربیان زیادی وجود دارند که تشنه قدرت و منیت هستند و مشتاق به دست آوردن دانش آموز/عبادت کننده هستند. آنها خدایان سبک خود می شوند، به هیچ کس پاسخ نمی دهند، و بهترین فروشندگان در تجارت هستند. اما در مدرسه‌ای که در سطح ملی یا بین‌المللی وابسته است، سلسله‌مراتبی با بررسی‌ها و توازن‌ها وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که برنامه درسی با استانداردهای یک نهاد حاکم و متحد مطابقت دارد. من به دانش آموزان جدید بالقوه می گویم که مراقب مربیانی باشند که به خوبی در فروشندگی مسلط هستند – حقیقت این است که بهترین معلمان آنقدر متواضع هستند که به سختی چیزی می گویند.

یکی دیگر از نشانه های گویای نگرش و رفتار سایر دانش آموزان است. آیا آنها در حرکات خود متمرکز، منظم، محترمانه، استثنایی هستند؟ یا بی قرار، بی نظم هستند یا به اطراف نگاه می کنند؟ آیا مربی اصلی از وضعیت بدنی خوبی برخوردار است؟ آیا آنها با کلاس تمرین می کنند تا یک مثال برتر برای دانش آموزان ارائه دهند یا از کناره ها آموزش می دهند و از یک دانش آموز ارشد برای بقیه کلاس استفاده می کنند؟ اگر مربی به اصول هنرهای رزمی انضباط، شرافت، احترام، فروتنی و سلامتی پایبند باشد، دانش‌آموزان نیز این ویژگی‌ها را منعکس خواهند کرد – و این زیبایی واقعی هنرهای رزمی است.

اگر علاقه مند به گنجاندن نوعی از هنرهای رزمی در روال تناسب اندام یا تناسب اندام خود هستید، با پزشک خود صحبت کنید که کدام رشته ممکن است برای شما مناسب باشد.

مایکل جی وایت یک هنرپیشه و رزمی کار آمریکایی است. او تمرینات خود را در هنرهای رزمی در هشت سالگی آغاز کرد و به کسب کمربند مشکی در هشت سبک مختلف ادامه داد. در میان فهرست گسترده وایت از آثار سینمایی و تلویزیونی، نقش اصلی او در Spawn او را به اولین آمریکایی آفریقایی تبار تبدیل کرد که یک ابرقهرمان اصلی کتاب های مصور را به تصویر می کشد. آخرین فیلم او با نام Dragged Across Concrete قرار است این ماه اکران شود. 

هنر های رزمی برای سلامتی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *