دسته‌بندی نشده

دستگاه وکیوم تراپی زخم

دستگاه وکیوم تراپی زخم (NPWT) و خرید پانسمان وکیوم 

پمپ وکیوم که برای مکش وخلا در روی زخم استفاده میشود انواع مختلفی از این نوع دستگاه وکیوم تراپی زخم (NPWT) موجود است که می توان به دستگاههای طب تجهیز پایا،فاپسکو،اسمیت ،کانفورت ، لوهمن روشه و…..موجود است که ما تمام دستگاه ها را بررسی می کنیم و بتوانیم طرز کارکرد هر کدام را بصورت کامل توضیح بدیم.  روش خرید پانسمان وکیوم را به شما آموزش میدهیم. هزینه و خرید پانسمان وکیوم تراپی با توجه به دستگاه وکیوم متفاوت است.

( هزینه پانسمان وکیوم تراپی زخم)

دستگاه وکیوم تراپی طب تجهیز پایا NPWT

سیب طب

سیب طب

دستگاه وکیوم طب تجهیز پایا

دستگاه وکیوم طب تجهیز پایا

                                                                                                                                                                                    دستگاه وکیوم تراپی فاپسکو

             دستگاه وکیوم ویتومیکس

دستگاه وکیوم تراپی زخم
دستگاه وکیوم تراپی زخم NPWT ازچهارقسمت تشکیل شده است.این چهار قسمت اگربه صورت منظم ودقیق ،در کنار هم قرار بگیرند باعث مطلوب کار کردن روند ترمیم زخم می شوند.این چهار قسمت عبارت اند از:
1-صفحه نمایش دستگاه وکیوم تراپی زخم
2-قسمت انتقال فشار منفی
3-پمپ های فشار منفی زخم
4-سنسور های تنظیم فشار منفی
صفحه نمایش دستگاه وکیوم تراپی
برای تنظیم میزان فشار منفی و تنظیمات جانبی دستگاه بسیار کاربرد دارد که می توان به صفحه نمایش رنگی وسیاه وسفید استفاده شود
قسمت انتقال فشارمنفی زخم
باید عاری از عفونت ها باشد زیرا به صورت مستقیم با عفونت سروکار دارد ورابط اصلی بین دستگاه وکیوم تراپی و زخم می باشد.
پمپ های فشار منفی
موتور های بسیار دقیق با تعداد دور تنظیم شده می باشند که از یک پورت خروجی ویک پورت ورودی تشکیل شده است.(پورت ورودی همان فشار منفی مناسب برای درمان زخم می باشد)
سنسورها
از بهترین قطعات الکترونیکی تشکیل شده است سنسورها برای تنظیم هر چه دقیق تر فشار منفی بر روی زخم می باشد به محض مشکل در روند درمان زخم ،اخطار می دهد وباید مجددا تنظیم شود.
هزینه پانسمان وکیوم تراپی زخم NPWT
وقتی که بیمار با مشکلات پوستی ودر نهایت زخم مواجه می شود اولین اقدام درمان زخم این است که طول درمان و هزینه درمان زخم مدیریت شود وکیوم تراپی زخم به دلیل استفاده از پانسمان نوین بسیار پیشرفته (فوم سیاه)وحالت فشار باعث کاهش زمان درمان زخم می شود ودر نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه ها می شودوکمکی به بیماران عزیز می شود.
قیمت  بسیارگران است و بیمار برای درمان زخم نیاز به خرید دستگاه ندارد ومی تواند دستگاه را اجاره ویا به صورت امانی استفاده کند. سیب طب (بزرگترین مرجع وکیوم تراپی زخم درایران)این امکان را برای بیماران عزیزفراهم کرده است که به صورت امانی دستگاه را برای بیماران فراهم کند.به امید روزی که تمام بیماران با کمترین هزینه درمان شوند.
چراباید از پانسمان وکیوم تراپی استفاده کنیم؟  خرید پانسمان وکیوم چگونه است؟

پانسمان وکیوم تراپی زخم به دلیل سرعت بخشیدن به درمان زخم یکی از بهترین روش های درمان زخم می باشد زیرا نه تنها بهترین گزینه برای ایجاد بافت جدید بر روی زخم است بلکه زمان درمان زخم را کاهش می دهد و هزینه های اضافی مدت زمان نگهداری بیمار کم تر می شود نمونه هایی از درمان زخم با استفاده از وکیوم تراپی را خواهیم دید. خرید پانسمان وکیوم بسیار آسان است و با توجه به دستگاه مورد استفاده می توانید خرید پانسمان وکیوم را انجام دهید. و سیب طب انواع پانسمان را دارا میباشد.

 

پانسمان دستگاه وکیوم تراپی NPWT
پانسمان های دستگاه وکیوم ترابی از چهار قسمت تشکیل شده است که به شرح زیر است:
1-مخزن ویا محفظه جمع آوری ترشح
2-پد یک نواخت کننده فشار ویا همان لوله انتقال فشار پمپ دستگاه وکیوم تراپی
3-فوم ها
4-فیلم شفاف
مخزن دستگاه وکیوم تراپی زخم
محل جمع آوری ترشحات زخم می باشد که از جنس پلی اتیلین است مقدار حجم محفظه با توجه به نوع شرکت متفاوت است واز 50 سی سی تا 1000سی سی در نظر گرفتند باید توجه کنید که انواع آلودگی در این محفظه جمع می شود و باید پس از پر شدن تعویض و محفظه جدید جایگزین کنید 
پد یکنواخت کننده فشاردستگاه وکیوم تراپی زخم
لوله انتقال یکی از مهم ترین ارکان درمان زخم به وسیله وکیوم تراپی است زیرا بسیار حساس و عامل انتقال عفونت از فوم به مخزن دستگاه است که باید توجه داشته باشیم که مسدود نشود ویا دچار نشتی نشود قطر لوله نباید بشتر. 8. سانتیمتر باشد در بازار ایران انواع مختلفی لوله هست که باید سعی کنیم بهترین گزینه را انتخاب کنیم سیب طب این امکان را فراهم میکند که بهترین گزینه را انتخاب کنید
فوم های دستگاه وکیوم تراپی 
فوم ها باید حتما استریل و در پک مخصوص باشد زیرا به صورت مستقیم روی زخم گداشته می شود فوم ها از جنس پلی اورتان (آب گریز)می باشد و به محض اینکه روی زخم گداشته شود و فیکس شود به مدت 4 ساعت طول می کشد تا اشباع شود وبه کمک لوله ترشحات را به مخزن انتقال دهد البته این مدت زمان برای زخم ها متفاوت است فوم ها که برای ایجاد بافت جدید استفاده می شوند اما زمانی است که نیاز به افزایش رظوبت است ودرون زخم استخوان ویا مفصل ویا تاندوم است که اگر فوم مشکی گداشته شود باعث عفونت می شود ورطوبت را کاهش می دهد ودر این هنگام از فوم های جذب کننده استفاده می شود که روی قسمتی که میخواهیم رطوبت حفظ شود وروی آن فوم مشکی قرار می دهیم در ادامه به بستن پانسمان وکیوم تراپی این موضوع را به صورت حرفه ای تر بررسی می کنیم
فیلم شفاف وکیوم تراپی زخم  NPWT
فیلم شفاف یک چسب سه لایه بسیار پرکاربرد است که برای فیکس کردن فوم استفاده می شود وضدحساسیت وآب ناگریز است که هم دمای مناسب را وهم برای سییل کردن دستگاه وکیوم تراپی استفاده می شود 

استفاده از وکیوم تراپی برای درمان انواع زخم ها

وکیوم تراپی برای انواع زخم ها مناسب است حتی زخم هایی با ترشح کم ،طی تجربه وتحقیق کارشناسان زخم گروه سیب طب مشخص شد که وکیوم تراپی برای زخم های سطح 2 هم بسیار مناسب است زیرا این زخم ها به دلیل عمق کم وترشح کمی که دارند استفاده از پانسمان های نوین دیگر باعث افزایش طول درمان ویا حتی باعث اثرگذاری خیلی کم روی زخم می شوند وبعد از هر تعویض پانسمان مشاهده گردید که هیچ تاثیری روی زخم پانسمان های نوین نگداشتند.با یک جلسه وکیوم تراپی این زخم ها باعث افزایش خون رسانی شده وسپس با استفاده از پانسمان های دیگر روند التیام زخم بهتر می شود

استفاده از وکیوم تراپی برای درمان انواع زخم ها

دستگاه وکیوم تراپی رایگان ویا اجاره دستگاه وکیوم NPWT

هزینه خرید دستگاه برای بیماران بسیار دشوار است.شرکت های سازنده و وارد کننده در ایران برای پایین اوردن هزینه ای وکیوم تراپی بسایر تلاش کردند اما به دلیل کمبود مواد اولیه وزیاد شدن هزینه های تولیدچاره ای جز افزایش قیمت ندارند.اما لین شرکت ها برای  استفاده هر چه بهتر از وکیوم تراپی برای درمان زخم وکمک به بیماران که درگیر زخم هستندبا کمک گروه سیب طب که تجربه ای چند ساله در زمینه وکیوم تراپی دارد در صدد اجاره دادن دستگاه ویا حتی به صورت رایگان در اختیار بیماران قرارمی دهند .بیمارانی که در گیر زخم هستند می توانند با کارشناسان سیب طب تماس حاصل فرمایند واز مزایا دستگاه اجاره ای ویا رایگان استفاده کنند.

فوم ولوله استفاده شده دستگاه وکیوم تراپی NPWT برای زخم بعد از جراحی

 وکیوم تراپی زخم

خرید پانسمان وکیوم فوم ولوله استفاده شده دستگاه وکیوم تراپی برای زخم تروما وبعد از جراحی

آموزش بستن وکیوم تراپی NPWT

کلاس های آموزشی زیادی برای وکیوم تراپی هست.  باشرکت در این کلاس ها مدرک هم داده می شود .و به صورت تئوری وعملی آموزش داده میشود. سیب طب با افتخار 4سال در زمینه آموزش کارشناسان زخم فعالیت میکند. براس ثبت نام برای کلاس های رایگان تماس بگیرید.
روش های مختلقی برای بستن وکیوم تراپی هست .که تمام روش ها درست بوده چون هدف از وکیوم تراپی ایجاد خلا وفشار منفی روی زخم هست. نکته اساسی که باید رعایت شود این است. که فوم مشکی با پوست سالم اطراف زخم تماس نداشته باشد.

خرید دستگاه وکیوم تراپی زخم

 

چگونه بتوانیم پانسمان وکیوم تراپی را ببندیم؟

بستن پانسمان وکیوم باید زیر نظر کارشناس زخم ودارای مدرک NPWT باشد.دقت داشته باشین روش لیک گیری و نشتی باید خیلی دقیق انجام شود وپانسمان لیک نداشته باشد.پانسمان وکیوم ممکن است که مسدود شود و ارور بلاک را می دهد و یا همان مسدود شدن که با بررسی لوله و پانسمان و پد یکنواخت کننده متوجه مسدود شدن خواهید شد. وآن را برطرف کنید.

 

 

NPWT

NPWT

مدت زمان وکیوم تراپی روی زخم ها

مدت زمان وکیوم تراپی را کارشناس زخم وکیوم تراپی تشخیص می دهد. ولی برای انواع زخم متفاوت است.بستگی به میزان زمان و عمق زخم وحتی ترشح دارد. وکیوم تراپی زخم بستر و زخم های فشاری با عمق 10 سانتی متر حداقل بین 5 تا 10 جلسه (البته این مقدار با توجه به سن بیمار ، رعایت اصول وکیوم تراپی توسط بیمار و بیماری های دیگر) .برای زخم دیابتی بین 3تا 6 (البته این مقدار با توجه به سن بیمار ، رعایت اصول وکیوم تراپی توسط بیمار و بیماری های دیگر). برای زخم های تروما و… باتوجه به عمق زخم و….

 

عکس های محفظه های دستگاه وکیوم تراپی 

مخزن دستگاه وکیوم تراپی منبع ترشحات و عفونت ها هست و باید مراقبت پر شدن و نشتی آن باشیم

 

استفاده از دستگاه وکیوم تراپی در منزل

شرکت های ظازنده وکیوم تراپی این امکان را فراهم اوردن که بیماران پس از ترخیص از بیمارستان یا کلینیک های درمان زخم به منزل رفته وادامه درمان زخم در منزکشان انجام شود که این کار مستلزم هماهنگی با کارشناس زخم است.

مخزن دستگاه وکیوم تراپی NPWT

مخزن دستگاه وکیوم تراپی NPWT

وکیوم تراپی زخم باز شکمی

زخم باز شکمی بدلیل پیچیدگی خاصی که دارند باعث فوت اغلب بیمار درگیر با این نوع زخم میشوند.وکیوم تراپی شکم یکی از پیچیده ترین وکیوم ها است و باید تحت نظر جراح ودر اتاق عمل انجام شود چون قسمتی از پانسمان وکیوم شکمی روی شکم بیمار بخیه میشود.این عما باعث ایجاد بافت در ناحیه شکم میشود و از مرگ و میر بیماران درگیر زخم شکمی جلوگیری میکند. شرکت طب تجهیز پایا با طراحی پانسمان ابدووک اولین شرکت در عرصه تولید پانسمان وکیوم شکمی است.

(مشاوره رایگان درمان زخم)

 
ادامه جهت خرید وکیوم تراپی دستگاه طب تجهیز
خرید دستگاه وکیوم تراپی زخم
ادامه جهت خرید دستگاه وکیوم تراپی فاپسکو
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “دستگاه وکیوم تراپی زخم

 1. دکتر افضلی گفت:

  خیلی خیلی مطالب به روز و جالبی بود من اصلا نمیدونستم دستگاه وکیوم تراپی زخم چی هست و مخصوصا عکسهای درمان زخم با وکیوم تراپی خیلی خیلی معجزه است چطوری میتونم این دستگاه را تهیه کنم متشکرم راهنمایی کنید

  1. alireza گفت:

   سلام خدمت شما
   به وب سایت سیب طب خوش اومدین
   شما برای تهیع دستگاه میتونین با شماره 09391207040 در ارتباط باشید
   با تشکر
   پشتیبان سایت

   1. سارا خسروی گفت:

    خرید دستگاه به چه صورت است؟

    1. فریبا ذوالنوریان گفت:

     باسلام لطفاقیمت مدل های مختلف دستگاه وکیوم تراپی را اعلام فرمایید

 2. دکتر صوفی گفت:

  برای زخم بشتر آیا امکانش از دستگاه جیبی استفاده بکنیم؟

 3. فریبا ذوالنوریان گفت:

  باسلام لطفاقیمت مدل های مختلف دستگاه وکیوم تراپی را اعلام فرمایید

  1. سیب طب گفت:

   سلام لطفا با این شماره تماس بگیرید 02122881201

 4. نازنین گفت:

  عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *