مقالات عمومی

مردم یک سوم روز خود را با خیره شدن به دستگاه های تلفن همراه می گذرانند. این در اصطلاحات بازاریابی به چه معناست؟

مردم یک سوم روز خود را با خیره شدن به دستگاه های تلفن همراه می گذرانند. این در اصطلاحات بازاریابی به چه معناست؟

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

اجازه بدهید یک سوال از شما بپرسم: آیا این مقاله را در تلفن خود می خوانید؟ اگر پاسخ «بله» را دادید، اصلاً تنها نیستید. در سال 2021، مردم یک سوم ساعات بیداری خود را با تلفن هایشان سپری کردند. بر اساس گزارش App Annie State of Mobile 2022، این 4.8 ساعت در روز مرورگر برنامه ها است.

معنی آن چیست؟ این به معنای افزایش 30 درصدی استفاده از سال 2019 است.

با این اطلاعات، سوالی که بازاریابان و مدیران باید بپرسند این است: چگونه در دنیای موبایل اول که در آن مصرف کنندگان 3.8 تریلیون ساعت را در دستگاه های تلفن همراه صرف می کنند موفق شویم؟

ما چند ایده برای به اشتراک گذاشتن داریم.

با مقایسه اعداد بین سال‌های 2019 تا 2021، می‌توان مشاهده کرد که کاربران در طول سال‌ها چگونه رفتار کرده‌اند و سپس به تأثیرات یا فرصت‌هایی که ممکن است از این تغییرات ناشی می‌شوند فکر کنیم.

همه گیری 

اول، ما باید تغییراتی را که در سال‌های 2020 و 2021 به دلیل همه‌گیری COVID-19 رخ داده است، در نظر بگیریم. ما شاهد افزایش استفاده از تلفن همراه بوده‌ایم زیرا دنیا سال‌هاست که به معنای واقعی کلمه خانه بوده است.

نزدیک‌تر بودن گجت‌ها، نه تنها برای سرگرمی، افراد را بیشتر به هم متصل کرده است. همچنین استانداردهای جدید کار را تحت تأثیر قرار داده است.

بر اساس این گزارش، کلیدواژه‌های تجاری که در سال 2021 در اپ استور iOS بیشترین جستجو را داشتند، مربوط به پلتفرم‌های کنفرانس ویدیویی مانند زوم، Google Meet و Teams به همراه برنامه‌های اسکنر بودند.

و همانطور که قبلاً در اینجا گفتیم، به نظر نمی رسد کار از راه دور چیزی باشد که با پایان همه گیری ناپدید شود. بسیاری از عادات استفاده از دستگاه های تلفن همراه که با این همه گیری پدیدار شدند، می توانند با خیال راحت تا سال 2022 (و بعد از آن) ادامه پیدا کنند.

مروری سریع در سراسر جهان

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

بیایید نگاهی کلی به گزارش داده بیندازیم:

وقتی نوبت به سال 2021 می رسد، برزیل و اندونزی با نتایج بیش از 5 ساعت در برنامه های تلفن همراه برجسته هستند. این تقریباً 2 ساعت بیشتر از آخرین کشور در رتبه بندی تحقیق، چین، با کمی بیش از 3 ساعت در روز است.

ایالات متحده با 4.2 ساعت در روز (یک ساعت بیشتر از زمانی که آمریکایی ها صرف تماشای تلویزیون می کنند) در رده دهم قرار گرفت.

و ایرانیا ها بیشتر از تلفن همراه استفاده میکنند .

 

چقدر این موضوع برای بازاریابان مرتبط است؟

استفاده از داده ها در مورد استراتژی های بازاریابی شما می تواند راه خوبی برای یافتن مشکلات و فرصت های بالقوه باشد.

مردم یک سوم از روز خود را صرف خیره شدن به یک صفحه نمایش می کنند. این بدان معنی است که بازاریابان فرصت های خوبی (به معنای واقعی کلمه) در کف دست مصرف کننده خود دارند.

اما برای اینکه نتیجه‌ای برای شما به ارمغان بیاورد، لازم است روشی را درک کنید تا استفاده عمدی از دستگاه‌های تلفن همراه را به کانالی مستقیم تبدیل کنید که مخاطبان آن‌ها را از سرگرمی گرفته تا کسب‌وکار به هم متصل می‌کند.

داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل دیگر کافی نیست. این حداقل برای هر برندی است. توجه مردم به تلفن هایشان بسیار زیاد است اما در عین حال مورد مناقشه است. توجه آنها به برند شما ممکن است کار ساده ای نباشد.

اما ما چند نکته برای کمک به شما در این زمینه داریم.

به کانال های جدید فکر کنید:

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ
نکته مهم در استراتژی بازاریابی، درک کانال هایی است که مخاطبان شما در آن قرار دارند. واضح است که استفاده از موبایل در سطح جهانی بسیار افزایش یافته است. اگر کانال‌های دیجیتال را خیلی عمیق دنبال نمی‌کنید، اخیراً این تقریباً یک امر ضروری بوده است.

آیا ارزش اجرای یک اپلیکیشن را دارد؟
اگر کسب و کار شما اپلیکیشنی را اجرا می کند، ممکن است از آنچه فکر می کنید به مخاطبان خود نزدیکتر باشید. برنامه‌ها برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به کاربران عالی هستند، که می‌تواند به توسعه استراتژی‌های خاص‌تر کمک کند. همچنین مزایای برنامه های تلفن همراه وجود دارد که اعلان ها و پیشنهادات را در زمان واقعی ارسال می کنند و شانس تعامل را افزایش می دهند.

اما مراقب باشید: ایجاد یک برنامه بدون هیچ هدفی فایده ای ندارد. مردم با برنامه‌هایی که برای حافظه تلفن همراهشان رقابت می‌کنند بسیار گزینشگر هستند.

بله، داشتن یک برنامه در واقع می تواند یک استراتژی فوق العاده باشد. اما نه ارزان است و نه آسان. برای اینکه ارزشش را داشته باشد، قبل از هر چیز باید با برند شما معنا پیدا کند و مهمتر از آن، هدف و معنای بسیار مرتبطی برای مخاطبان شما داشته باشد.

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

جمع آوری داده ها تقریباً مانند جمع آوری تکه های طلا است

داشتن دانش عمیق از داده های مخاطبان نیز برای استراتژی های بازاریابی ضروری است.

اما از ابتدا باید بدانید که این ماموریت در دنیای موبایل به این سادگی نیست، به خصوص پس از به‌روزرسانی اپل که درخواست مجوز کاربر برای دسترسی به داده‌های مربوط به برنامه برای ردیابی کاربر یا دستگاه را می‌دهد.

وقتی می‌گوییم جمع‌آوری داده‌ها مانند جمع‌آوری طلا است، به این دلیل است که درست است: امروز یکی از مهم‌ترین منابع برای بازاریابان است، و باید شایسته آن باشد (شما نمی‌توانید فقط داده‌های کسی را «گرفته» – آن شخص باید به آن کمک کند. اجازه به برند شما برای استفاده از آن در استراتژی ها).

و تسلط بر آن در واقع می تواند به معنای طلا برای شرکت شما باشد.

بنابراین، هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مخاطبان و بازار خود داشته باشید، شانس موفقیت شما برای برنامه های بازاریابی شما بیشتر است، زیرا می توانید اقدامات خاصی را با توجه به نیازها و علایق مشتریان خود ایجاد کنید.

به عنوان مثال گزارش نشان می دهد که جوانان زیاد از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند! در این مورد، اگر به دنبال راه هایی برای دسترسی به جوانان هستید، شبکه های اجتماعی یک کانال عالی است.

 

به خاطر داشته باشید که مردم بیشتر و بیشتر به محتوای عکس و ویدیو علاقه مند هستند. در حین تولید محتوا سعی کنید با تصاویر و ویدئوهای با کیفیت و خلاقانه توجه را به خود جلب کنید تا بتوانید مخاطبان خود را بیشتر جذب کنید.

محتوای تعاملی راه دیگری برای درگیر نگه داشتن مخاطبان با قطعات زیبایی است که از دیگران متمایز می شود، در حالی که شما داده های شخص اول را با هر کلیک جمع آوری می کنید.

یک مثال خوب از این موضوع رشد 75 درصدی TikTok در نرخ سالانه است. روندهای تبلیغ شده از طریق برنامه در طول همه گیری تقریباً مانند کشف یک سرگرمی جدید بود.

چه فقط در حال تماشا کردن، رقصیدن یا انجام چالش‌های دیگر در مقابل دوربین موبایل خود باشید، احتمالاً یک روند TikTok توجه شما (و مشتریانتان) را در چند ماه گذشته به لطف فرمت آن جلب کرده است.

برو اجتماعی، برو دور!
از آنجایی که رسانه های اجتماعی بسیار رشد می کنند، فرصت های زیادی نیز به وجود می آیند. استراتژی‌های ارگانیک اقدامات همیشه سبزی هستند که نتیجه می‌دهند و برای مثال، اگر می‌خواهید به آنها برای بازارهای جدید رونق بدهید، می‌توانید روی طرح‌های پولی سرمایه‌گذاری کنید. اکثر کانال های اجتماعی در حال حاضر با این امکان کار می کنند.

همچنین، بازیکنان جدیدی در این کانال‌ها حضور دارند که بازاریابی تأثیرگذار را به صحنه می‌آورند.

اینفلوئنسرهای دیجیتال در اینستاگرام و TikTok بسیار حضور دارند و می توانند ابزار مهمی برای ارائه آگاهی از برند، راه اندازی محصولات یا خدمات، ورود به بازارهای جدید و ترویج ابتکارات بازاریابی مختلف در بخش های خاص باشند.

سازندگان به عموم نزدیک‌تر هستند و این قدرت را دارند که با نرخ تعامل خوب به جمعیتی دست یابند. اگر نام تجاری شما به دنبال گسترش هر یک از موضوعات ذکر شده است، می تواند خوب باشد که افرادی را که در جایگاه شما به آنها ارجاع داده شده اند ردیابی کنید و از آنها دعوت کنید تا با شما شریک شوند.

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ

 

بعد از طوفان، ممکن است یک رنگین کمان وجود داشته باشد
ما به دیدگاه‌هایی در مورد برخی ابتکارات رسیدیم که می‌توان بر اساس داده‌هایی که گزارش App Annie’s Stage of Mobile 2022 جمع‌آوری کرد، اعمال شود.

این گزارش دارای طیف گسترده ای از اطلاعات غنی است که می تواند به بینش های عالی برای بسیاری از انواع مشاغل تبدیل شود. بنابراین به داده ها نگاه کنید و به امکاناتی که می توانید از آنها استفاده کنید فکر کنید.

به طور خلاصه، هر زمان که یک تغییر بزرگ جدید در بازار رخ می دهد، سعی کنید تصور کنید که برند شما چه استراتژی هایی را می تواند اعمال کند که تاثیر مثبتی بر برند شما داشته باشد و با فرصت های جدیدی که ممکن است ظاهر شود به خوبی پیش می رود.

و برای اینکه همیشه در صدر تحقیقات و روندهای اصلی در مورد دنیای بازاریابی دیجیتال باشید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *